⬆️ Переможці в номінації Search Innovation
Google Partner

Відхилення у Google Ads? Рішення є

Автор:
PPC-фахівець
Рецензент: Галина Лиман
Керівник відділу контексту
4,17 6 оцінок
Відхилення у Google Ads? Рішення є

Клієнт

Землевпорядна організація, що має команду кваліфікованих фахівців у сфері земельних відносин

Послуги, що надає клієнт:

 • приватизація земельних ділянок;
 • поділ земельних ділянок;
 • внесення змін у Державний кадастровий реєстр;
 • оформлення права сервітуту та інші

Період робіт: січень 2023 — жовтень 2023.

Наша задача

Клієнт звернувся до команди Aweb із запитом щодо розв’язання проблеми масового відхилення оголошень в обліковому записі Google Ads з причини: «Документи й послуги державних органів у пошукових рекламних кампаніях».

Через динамічне оновлення системи, а також через зміни політики та правил рекламної діяльності платформою Google Ads, оголошення у рекламних кампаніях, які без проблем працювали з 2018 року, потрапили до списку відхилень.

Початок проблеми: липень 2022 року.

Роботи з відновлення стабільної роботи рекламних кампаній

Визначення підґрунтя відхилень та формування стратегії

Майже всі фахівці з контекстної реклами стикались з «сюрпризом» від Google Ads — відхиленням оголошень. Це пов’язано з регулярною автоматичною модерацією складових рекламної кампанії. І, здавалось би, чому те, що стабільно працювало, наразі має підґрунтя для відхилення.

Найпоширеніші причини неочікуваних відхилень:

 1. Оновлення на сайті«Викатка» змін, редагування коду або контенту на сайті може стати причиною для відхилення. Найчастіше такі оголошення відхиляються з таких причин: «Цільова URL-адреса не працює», «Невідповідність цільової сторінки», «Інфікований сайт», «Контент-наживка», «Неприйнятний контент»
 2. Помилкове відхилення системою з будь-яких причин.
 3. Оновлення правил Google Ads.

Аби ефективно та оперативно вплинути на причину відхилення, варто проаналізувати зміни, що відбулись до початку проблеми. Провівши аналіз історії спроб самостійного відновлення показів клієнтом, змін в обліковому записі та оновлень в Правилах Google Ads, наша команда дійшла висновку, що підґрунтям відхилення стали саме зміни в політиці розміщення реклами.

Гугл визначив діяльність клієнта як таку, що підпадає під діяльність з обмеженням: офіційні документи й державні послуги.

Алгоритм роботи з відхиленням у випадку клієнта:

 1. Визначення, що саме є об’єктом відхилення у правилах Google Ads.
 2. Комунікація з техпідтримкою Google Ads, відкритість та опис проблеми, готовність надати необхідні документи (варто зібрати документи, які маєте: квитанції на домен, реєстрація юридичної особи, рахунки тощо).
 3. Внесення змін у РК, обліковий запис та контент сайту.
 4. Формування плану «Б», якщо відхилення невідворотне (на жаль, буває й таке😕).

За результатами цих пунктів:

 • об’єктом відхилення є послуги, що надають державні органи (не супровід, консультація, допомога тощо);
 • на жаль, зміна контенту та створення нових рекламних кампаній, нейтральних оголошень, що обходять тематику послуг, не розв’язали питання масового відхилення;
 • техпідтримка продовжувала наполягати на недоцільності продовження роботи: «для такого типу бізнесу не варто очікувати від оголошень можливостей бути показаним».

Враховуючи отриману інформацію від профільного департаменту Google Ads, наша команда перейшла до плану «Б» та запропонувала клієнту альтернативне рішення — створення лендінгу, який би містив інформацію про послуги, що повністю відповідає вимогам платформи.

Оскільки сайт клієнта має гарні позиції в органічній видачі, редагувати якісно оптимізований контент означало б втратити показники та знехтувати роками роботи задля досягнення успіхів у цьому напрямку.

Знаючи прихильність клієнта до Пошукових рекламних кампаній, а також щоби не гаяти час до моменту готовності сайту, ми підготували альтернативні рішення — і після погодження запустили рекламну кампанію Performance Max. За нашим досвідом, такий тип РК менше піддається відхиленням через кросканальний показ (не лише у пошуку, а й у контекстно-медійній мережі та YouTube). Звісно, покази можуть бути обмежені, але факт їх наявності принаймні частково закриває потреби клієнта.

Рекомендації до лендінгу та запуск рекламних кампаній.

Керуючись інформацією щодо об’єкту відхилення, а також ґрунтуючись на комунікаціях з техпідтримкою та досвіді, команда Aweb підготувала рекомендації щодо лендінгу, які передбачали:

 • вимоги до контенту. Правила прописано таким чином, що забороняють рекламу умовної посередницької діяльності. Тобто, якщо особа може зробити щось самостійно, а компанія пропонує допомогу — під заборону. Тому особливу увагу в рекомендаціях ми приділили опису послуг та відсутності тригерних слів «Оформити», «Замовити», «Отримати», «Оновити». Ми акцентували виключно на консультативній діяльності.
 • відсутність зв’язку між основним та новим сайтом. Щоб уникнути повтору ситуації з відхиленнями та позначення від Гугла «діяльність з обмеженням», варто використовувати інші контактні дані та не публікувати посилань на основний сайт.

Підхід до формування оголошень мав охопити одразу:

 • мету бізнесу — залучення цільової аудиторії, потенційних клієнтів;
 • дотримання вимог політики Google Ads — відсутність згадки про послуги, суміжні з посередницькою діяльністю;
 • відповідати внутрішнім стандартам, що сприяють ефективній роботі рекламної кампанії.

Після проведення основних робіт з налаштування, ми запустили рекламні кампанії. Надалі, після отримання певного рівня трасту до облікового запису зі сторони Google Ads, в рамках оптимізації, ми реалізували зміни, що сприяли б покращенню якості аудиторії та показників залученості.

До чого варто бути готовим, якщо ви визначили, що послуги чи товари потрапляють під обмеження правилами Google Ads:

 • прийміть невідомість: гарантій щодо можливості запуску чи ефективності рекламних кампаній бути не може, але професійна команда завжди знайде рішення (якщо хтось обіцяє 100% гарантію — не вірте);
 • проявіть терплячість: не треба чекати результату вже завтра, адже процеси залежать також й від швидкості реакції зі сторони Гугла (і часто у непередбачувані терміни, на кшталт: «від 5 днів»);
 • залишайтеся гнучкими у рішеннях: якщо один з кроків не спрацював, варто бути відкритим до тестування інших рішень та інструментів

Результати роботи

Після допуску оголошень до показу, відсутності відхилень та періоду стабільної роботи, клієнт змінив мету рекламної кампанії на таку, що відповідає бізнес-цілям: конверсії — цільові звернення.

Наразі, враховуючи дотримання клієнтом усіх рекомендацій, наша команда може масштабувати проєкт, запускаючи нові напрямки та використовуючи алгоритми системи Google Ads для досягнення бізнес-цілей клієнта.

Учасники проєкту:

PPC-фахівець: Бігун Валерія

Менеджер проєкту: Маргарита Петренко

Керівник відділу контексту: Галина Лиман

Do something to stop this war! Russians are killing our children and civilians!